Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Kurs Błogosławieni Jesteście - relacja

W miniony weekend 9-11 października znów mięliśmy okazję gościć w Zespole poklasztornym Ojców Karmelitów Garnierówka w Głębowicach. Tym razem był to czas spędzony na kursie Błogosławieni Jesteście.

 

Przez te niecałe trzy dni Jezus zapraszał nas by na co dzień żyć Jego błogosławieństwami oraz pokazywał jak doświadczać ich owoców, by samemu stać się błogosławieństwem dla innych.

Z kursu wyjechaliśmy z przekonaniem w sercu, że uczeń Jezusa jest pełen nadziei i radości, ponieważ właśnie taki jest Jezus :)

Poniżej kilka świadectw uczestników:

Podczas kursu Jezus pokazał mi obszary mojego serca które wymagają jeszcze uporządkowania, uwolnienia. Pozwolił mi też spojrzeć na pewne trudne wydarzenie przez pryzmat Błogosławieństw. Pokazał mi, że jest ze mną w tym co przeżywam i że staje w mojej obronie. Pokazał mi w jak wielu sytuacjach w moim życiu mogę powiedzieć, że jestem błogosławiona. On jest ze mną. Marta, 34 lata.

Moje najważniejsze doświadczenie z tego kursu to doświadczenie tego, że Jezus daje pełnię radości i szczęścia w moim życiu. Kurs pokazał mi, że droga błogosławieństw jest trudna, ale piękna, bo przeżywana w wierności Jezusowi. Kurs też pokazał mi, że Jezus jest większy od cierpienia, strachu i prześladowania. Monika, 30 lat.

Zrozumiałem jakim jestem szczęśliwcem i jakim jestem bogatym człowiekiem żyjąc błogosławieństwami. Zauważyłem ile rzeczy i ile talentów posiadam, którymi mogę się podzielić z innymi, nie zatrzymując tylko dla siebie. Grzegorz.